Laboratorium wzorcujące
1 vote, 3.00 avg. rating (68% score)

laboratorium-wzorcujace-1Przemysł zawsze był ściśle związany z inżynierią, a ta zawsze była związane z dokładnymi pomiarami. Z czasem nacisk na coraz dokładniejsze pomiary, a co za tym idzie ich wyniki był coraz większy. Problem pojawił się wtedy, kiedy dwa urządzenia mierzące podawały różniące się wyniki, i problem był z ustaleniem, które jest bliższe prawdy. Odpowiedzią na to było laboratorium wzorcujące.

Współczesny przemysł nie może istnieć bez dokładnych i precyzyjnych pomiarów. Takie pomiary zapewnić może jedynie pewny i sprawdzony sprzęt pomiarowy. Sprzęt pomiarowy sprawdza i kalibruje laboratorium wzorcujące. Laboratorium wzorcujące jest to laboratorium, które zajmuje się weryfikacją poprawnego działania urządzeń pomiarowych.

Dzięki takim placówkom, przemysł posiada niezbędne zaplecze, do tego aby kalibrować, sprawdzać i testować urządzenia pomiarowe, wykorzystywane do swoich potrzeb. Brak takich zakładów wymuszało by konieczność utrzymywania własnych działów wzorcujących, co było by niezmiernie kosztowne.

Zobacz także pozostałe wpisy o nauce:

Author:

Related Post

Slowa kluczowe: Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz zastosowanie, Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A850, Szamba Betonowe Brzozów, Fotoprzekaźnik przeciwsobny Sick, highlightersmink, durobet ceny, orienteering miejski na imprezę integracyjną, lpk208, plisy Oświęcim, geodeta głogów cennik, GAP Fakturowy BMW
Miska wisząca WC Catalano Zero 55 1VS55N00, Umywalka Simas Evolution 90x50cm EVO12, Umywalka Simas Arcade 90x56cm AR864, 6es7521-1bl00-0ab0 sterownik, sprzątanie grobów Warszawa na powązkach cywilnych, Umywalka Simas Flow 69x50cm FL01, akcesoria do łazienki Apavisa, wynajem igłofiltrów stalowych, Miska wisząca Catalano New light 1VSLI00, usługi dźwigowe żagań
top