Kolejne szczeble
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

nauka (55)Edukacja w naszym kraju jest podzielona na kilka pomniejszych szczebli. Niektóre etapy są wyraźnie od siebie oddzielone, inne zaś nieco mniej wyraźnie i nieco mniej jasno, ale da się je również zauważyć.
Te mniej wyraźne szczeble dotyczą nauki w szkole podstawowej. Szkoła podstawowa jest nieformalnie podzielona na dwa etapy. Pierwszy z nich to klasy jeden – trzy. Drugi etap to klasy od czwartej do szóstej. Niby jedna szkoła, ale bardzo wyraźnie widać zmianę w podejściu do uczniów, w wymaganiach i samej organizacji.
Pierwszy etap szkoły podstawowej to nauczanie zintegrowane. Dziecko uczy się w zasadzie wszystkiego, a treści są przeplatane między sobą. Natomiast, w kolejnych latach, treści są pogrupowane w bloki i dziecko uczy się konkretnych bloków. Nie ma jeszcze rozdzielonych poszczególnych przedmiotów, ale nie uczy się też już wszystkiego na raz.
Zmienia się też sposób opieki nad uczniami. W pierwszych klasach jedna pani uczy wszystkiego. W kolejnym etapie, jest wychowawczyni, ale bloków uczą już poszczególni nauczyciele.

Zobacz także pozostałe wpisy o nauce:

Author:

Related Post

Szkolenia Warszawa

Szkolenia hr

Slowa kluczowe: onlynails cennik, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz zastosowanie, Fotoodmładzanie żary, Stojaki na ulotki - Brooklyn, firma otwierająca sejfy awaryjnie - Warszawa, plisy Oświęcim, Drepo zadaszenia tarasów, glutamina katowice, Minikoparka Gorlice, kaplica Santori, osb stopfire
Miska wisząca Catalano New light 1VSLI00, okna antywłamaniowe Radom Puławy, wynajem igłofiltrów elastycznych, Dębki kalendarz imprez 2016, tablice aluminiowe Paraga Centrum, sprzedaż zagęszczarek nawrotnych i trójwałkowych, gabloty korkowe Paraga Centrum, radio taxi ketrzyn, Całoroczne noclegi okolice Lidzbarka Warmińskiego, Montaż klatek bezpieczeństwa w warsztacie w Poznaniu
top